Orientálny deň

18. augusta 2018 @ 10:00 - 18:00

Orientálny deň

Tohtoročná letná sezóna sa v kaštieli Betliar nesie v znamení spoznávania ďalekých kútov sveta, do ktorých v 19. a začiatkom 20. storočia zavítali Andrássyovci. Pre našich návštevníkov sme v rámci jedinečnej výstavy „Sudán 1911 – Andrássyovci vo svete, svet v Betliari“ pripravili aj množstvo sprievodných podujatí.

K takým bude patriť aj Orientálny deň 18. Augusta (v sobotu), keď sa prenesieme do atmosféry rozprávok tisíc a jednej noci.

V parku pred kaštieľom bude od 10.00 do 16.00 postavený unikátny turecký stan z 19. storočia, ktorý patrí do zbierok Andrássyovcov a návštevníci budú mať možnosť pozrieť si ho aj z vnútra s orientálnym zariadením. Kurátori múzea porozprávajú zaujímavosti o stane a cestách členov Andrássyovskej rodiny v Oriente o 14.00 pri tureckom stane.

Spomínaná výstava má etnografickú povahu, sústreďuje predmety, ktoré v minulosti plnili funkciu rarity v šľachtickom sídle a dokumentuje zberateľskú vášeň Andrássyovcov.
Na výstave prezentujeme aj množstvo orientálnych zbraní, o ktorých sa viac dozviete od kurátorov múzea v rámci Pohľadu zblízka o 16 hodine.

S orientálnymi tancami sa pri tureckom stane o 13.00 a 15.00 predstaví tanečná skupina Šeherezáda z Košíc.

Mysleli sme aj na našich najmenších návštevníkov, ktorí si v dopoludňajších hodinách môžu v našej tvorivej dielni vyrobiť zaujímavé predmety s orientálnymi motívmi a popoludní medzi dvoma vystúpeniami orientálnych tanečníc sa budú venovať základom orientálnych tancov pod vedením lektorky a choreografky Kalily.

Všetkých Vás srdečne pozývame!

Podujatie sa koná len v prípade dobrého počasia.

FOTOGALÉRIA

18. augusta 2018