Piknik pri kaštieli Betliar

Program:
Muzikál pre deti “Pesničkál” v podaní divadla Theátrum
Zahrá cigánska hudba Classic Gipsy Music
Fotografovanie sa s aristokratickou spoločnosťou v dobových kostýmoch
Pochúťky a gastronomické špeciality z regiónu
Návštevníci, ktorí prídu oblečení v dobových kostýmoch, majú vstup na prehliadku zdarma

Betliarske múzeum obnovilo tradíciu piknikov v parku pri kaštieli podľa vzoru aristokratických zvykov pred štyrmi rokmi. Aj tohto roku sú vítaní všetci, ktorí chcú zažiť nezabudnuteľné chvíle na anglickom trávniku, kde kedysi piknikovala európska smotánka. Na lúke pred kaštieľom bude znieť cigánska hudba v podaní kapely Classic Gipsy Music, o zábavu pre deti sa postará divadlo Theátrum s detským muzikálom „Pesničkál“ a pre najmenších budú pripravené aj kostýmy na fotografovanie. Návštevníci sa budú môcť pred kaštieľom vyfotiť s aristokratickou spoločnosťou v historických kostýmoch. Podávať sa budú šľachtické piknikové pochúťky a rôzne  špeciality z regiónu. Tak ako po iné roky aj teraz sú vítaní účastníci v historických kostýmoch. Návštevníci, ktorí prídu oblečení podľa dobovej módy, môžu absolvovať prehliadku kaštieľa a výstavy „Sudán 1911 – Andrássyovci vo svete, svet v Betliari“ zdarma.

Všetkých srdečne pozývame, stretneme sa v sobotu 14. júla o 14.00 na lúke pred kaštieľom v historických kostýmoch s piknikovými košíkmi a dobrou náladou.
(V prípade daždivého počasia sa aktivity na lúke pri kaštieli konať nebudú.)

FOTOGALÉRIA

14. júla 2018