13. júla 2019 @ 14:00 - 17:00

Historický piknik pri kaštieli Betliar

Preneste sa s nami do čias nedávno minulých a vychutnajte si leto v parku tak, ako to kedysi robila aristokracia. Andrássyovci, tak ako aj iné šľachtické rodiny radi trávili letné dni na vidieckych sídlach, kde mali deti dostatok voľnosti a pohybu a rodičia zase príležitosť užívať si príjemné letné dni. S letom sa preto neoddeliteľne spájali aj pikniky, na ktoré pozývali svojich príbuzných a priateľov.

Zažite s nami a svojimi blízkymi takýto pekný letný deň v anglickom parku kaštieľa Betliar 🙂 V sobotu 13.júla 2019 sa na Vás od 14:00 teší skupina Classic Gipsy Music, chutné občerstvenie no taktiež nebude chýbať ani urodzená spoločnosť dvorných dám. Deti si budú môcť vyskúšať obľúbené športové aktivity aristokracie alebo vyrobiť malý suvenír, či vyskúšať dobové kostýmy.

Tento rok sme si pre návštevníkov múzea pripravili aj jednu novinku a tou je súťaž o najchutnejší múčnik. Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto na piknik prinesie upečený koláč a prihlási ho do súťaže. Prihlásiť sa dá priamo na mieste, teda v sobotu 13. júla 2019 od 14:00 do 15:00. Následne budú všetky koláče ochutnané porotou a výhercom budú udelené vecné ceny.

Okrem vlastných pochúťok prinesených z domu budú pre návštevníkov pripravené aj regionálne produkty a taktiež uhorkové sendviče a kuracie nugetky, obľúbené piknikové jedlo Andrássyovcov. A nezabudnite, každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získava v tento deň vstup na prehliadku kaštieľa zdarma.

13. júla 2019