HISTORICKÝ PIKNIK PRI KAŠTIELI BETLIAR

HISTORICKÝ PIKNIK PRI KAŠTIELI

HISTORICKÝ PIKNIK PRI KAŠTIELI BETLIAR

10. júl (sobota), 14.00

Radi by ste sa preniesli do čias, keď v Betliari trávila leto urodzená spoločnosť, členovia Andrássyovskej rodiny a ich hostia z najvýznamnejších európskych aristokratických rodov a vychutnávali si slnečné dni v parku s dobrým jedlom, chladenými nápojmi, príjemnou hudbou a neopakovateľnou atmosférou anglického parku?

SNM − Múzeum Betliar obnovilo tradíciu piknikov v parku pri kaštieli podľa vzoru aristokratických zvykov ešte pred siedmimi rokmi a aj tohto roku ste vítaní všetci, ktorí máte radi leto, históriu a radi trávite slnečné víkendy v prírode.

V sobotu 10. júla o 14.00 bude na lúke pred kaštieľom znieť živá hudba v podaní kapely Classic Gipsy Music, pre deti budú na piknikovej lúke pripravené tvorivé dielne, kde si budú môcť vyskúšať svoje zručnosti pod vedením skúsenej výtvarníčky. Naši najmenší návštevníci budú mať jedinečnú možnosť vyskúšať si kostýmy a zapózovať pred fotoaparátom ako princezné a rytieri. Pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť oblečená v róbach inšpirovaných módou z čias železného grófa Emanuela I. Andrássyho, ktorého významné jubileum, 200. výročie narodenia, si pripomíname tento rok v SNM – Múzeu Betliar, a s ktorou sa budete môcť odfotiť na lúke pred kaštieľom.

Okrem vlastných pochúťok z Vašich piknikových košíkov budú pre Vás pripravené regionálne produkty a rôzne pochúťky od našich predajcov. Ak si neprinesiete vlastný piknikový košík, v našom múzeumshope vám ho radi požičiame, na požiadanie ho aj naplníme rôznymi dobrotami a tak isto si môžete zapožičať aj piknikovú deku alebo plážové ležadlo. Tešia sa na vás aj remeselníci zo Združenia gemerských remeselníkov, ktorí vám ponúknu svoje ručne vyrobené produkty.

Nezabudnite, že každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získa voľnú vstupenku na prehliadku kaštieľa. Všetkých srdečne pozývame, stretneme sa v sobotu 10. júla o 14.00 na lúke pred kaštieľom (aj) v historických kostýmoch s piknikovými košíkmi a dobrou náladou. Piknik sa uskutoční len v prípade dobrého počasia. Podujatie sa bude konať v zmysle protiepidemiologických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR a nariadení generálneho riaditeľa SNM. Prosíme Vás o trpezlivosť a pochopenie pri dodržiavaní opatrení. Organizátor si vyhradzuje právo zmeny programu.

Tešíme sa na Vás!

24. júla 2021 @ 14:00