OPERNÝ VEČER PRI KAŠTIELI

20. augusta 2022 @ 18:00 - 20:00

Operný večer

OPERNÝ VEČER PRI KAŠTIELI

„Grófka Eleonóra Andrássyová, rodená Kaunitzová si získala moju vrúcnu náklonnosť… Teta Eleonóra trávila vo svojom byte v paláci v Budapešti väčšinu času osamote. Keď som párkrát zašla na návštevu, ležala na veľkej pohovke prikrytá hermelínovou kožušinou. Zvykla ma poprosiť, aby som jej zahrala prvú vetu Beethovenovej Sonáty mesačného svitu pianissimo.” (Stella Kuylenstierna Andrássy, Horí pusta, 1949).

Už po šiestykrát sa môžu milovníci operných melódií tešiť na príjemne strávený večer v nádhernom prostredí anglického parku pred kaštieľom Andrássyovcov v Betliari.

Pozvanie múzea tento rok prijali operní speváci Terézia Kružliaková a Titusz Tóbisz. Na klavíri ich bude doprevádzať Júlia Grejtáková.Koncert sa bude konať v parku pred kaštieľom 20. 8. 2022 (v sobotu) o 18.00.

Vstupné dobrovoľné. Vaším príspevkom podporíte občianske združenie Andoras ktoré pracuje pri SNM – Múzeu Betliar a významnou mierou prispieva k činnosti a organizovaniu podujatí múzea.

Tešíme sa na Vás!

20. augusta 2022