Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Pohľad zblízka – Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí – Poklad Slovenska

20. apríla 2019 @ 15:00 - 16:30

4€
Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí - Poklad Slovenska
Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí - Poklad Slovenska

O podujatí


Pohľad zblízka – Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí – Poklad Slovenska

V SNM − Múzeu Betliar sa mimoriadne tešíme, že sa Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí dostalo do finálovej 9-tky aktuálneho ročníka programu Poklady Slovenska Nadácie VÚB z nominovaných viac ako 750 rozličných objektov či umeleckých diel z celého Slovenska!
Z tohto dôvodu sme sa rozhodli podporiť svoju pamiatku v hlasovaní špeciálnou výstavou vo vstupných priestoroch kaštieľa Betliar, ktorá všetkým návštevníkom priblíži nielen objekt Mauzólea, ale aj romantický príbeh manželského páru, Františky a Dionýza Andrássyovcov, ktorí sú v Mauzóleu pochovaní. Okrem toho SNM − Múzeum Betliar počas veľkonočnej soboty 20. apríla 2019 o 15:00 pripravilo aj špeciálnu komentovanú prehliadku − Pohľad zblízka, na ktorej historik umenia Július Barczi predstaví najväčšie poklady Mauzólea, a kde budete môcť obdivovať aj roky nevidené predmety, napr. zlatý kalich, ktorý dal gróf Dionýz vyrobiť z Františkiných šperkov a ktorý je zdobený 265 drahokamami!

Vystavené mimoriadne vzácne predmety budú počas prehliadky chránené príslušníkmi Policajného zboru, preto je vstup na prehliadku limitovaný a v prípade záujmu je nutná rezervácia na tel. čísle 0918 723 500.

Návštevníkom, ktorí sa preukážu sms správou s verifikačným kódom z hlasovania, bude na podujatie umožnený bezplatný vstup.

Pomôžte nám získať 50 000 EUR a zachrániť Mauzóleum pred nemilosrdným zubom času zahlasovaním na stránke www.nadaciavub.sk/poklady!
Za každý jeden hlas Vám ďakujeme!


FOTOGALÉRIA


Podrobnosti

Dátum:
20. apríla 2019
Čas:
15:00 - 16:30
Cena:
4€
Udalosť Category:
Webstránka:
http://muzeumbetliar.sk/

Miesto udalosti

SNM – Múzeum Betliar
Kaštieľna 6
Betliar, 049 21 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
+421 58 798 31 18
Webstránka:
www.muzeumbetliar.sk

Organizátor

SNM – Múzeum Betliar
Telefón:
0918 686 634
Email:
judita.krajciova@snm.sk
Webstránka:
www.snm.sk