Baroková svadba

20. augusta 2016 @ 15:00 - 19:00

Barokova svadba Betliar

BAROKOVÁ SVADBA A HOSTINA

Srdečne Vás pozývame 20. augusta (v sobotu) o 15.00 na inscenovanú veľkolepú barokovú svadbu Žofie Serédyovej a Štefana Andrássyho, barokovú hostinu, remeselnícky jarmok a prehliadky kaštieľa s možnosťou stretnúť sa so Žofiou a Štefanom.

Najvýznamnejším sprievodným podujatím výstavy Žofia – Pani Krásnej Hôrky je nepochybne inscenovaná baroková svadba, ktorú múzeum organizuje v spolupráci so Skupinou historického šermu Bojník a Sokoliarskou skupinou Hieraaetus z Bojníc 20. augusta 2016 o 15.00. Baroková svadba Žofie Serédyovej a Štefana Andrássyho bude umelecká produkcia, zostavená podľa dobových dokumentov. Bude spojená s dobovou hostinou, tancami a ukážkami streľby z replík historických zbraní. Program bude trvať cca 90 minút, bude realizovaný na pódiu v parku kaštieľa pred fontánou. Návštevníkov z okolia budú zvolávať na svadbu salvy z diel a dejom ich bude sprevádzať moderátor, ktorý predstaví životné príbehy hlavných protagonistov, ale aj svadobné zvyky zo 17. storočia. Po zásnubách mladého páru sa bude konať samotný obrad presne podľa historických prameňov z obdobia, kedy žila Žofia Serédyová. Návštevníci budú mať možnosť si zatancovať dobové tance a pripiť si s nevestou a ženíchom po obrade. Po programe je plánované stretnutie návštevníkov so Žofiou a Štefanom v kaštieli počas prehliadok, ktoré budú prebiehať až do 19.30. Návštevníci sa okrem hlavného programu na pódiu môžu tešiť na pečené prasa, remeselnícky jarmok a vystúpenia sokoliarskej skupiny Horus za kaštieľom. Výstavu Žofia – Pani Krásnej Hôrky sme mohli zrealizovať aj vďaku podpore Poštovej banky, ktorá je jej generálnym partnerom. Projekt je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita. Kaštieľ aj výstava Žofia – Pani Krásnej Hôrky sú sprístupnené do 18. 9. 2016.

20. augusta 2016