14. decembra 2019 @ 16:00 - 18:00

VIANOČNÝ BENEFIČNÝ PUNČ

Jednou z tradičných povinností aristokracie bola aj dobročinnosť. V SNM – Múzeu Betliar sa snažíme v tejto tradícii pokračovať a preto Vás opäť pozývame na Vianočný benefičný punč na podporu detí z detského domova v Dobšinej, ktorý sa bude konať pred kaštieľom Betliar v sobotu 14. decembra o 16.00 hod. Vianočnú atmosféru umocní vystúpenie vokálnej skupiny 4G. V čase od 13:00 do 15:30 si môžete vyrobiť v našej tvorivej dielni pre malých aj veľkých sviečky, vianočné ozdoby a dekorácie. Zároveň si na podujatí budete môcť zakúpiť katalóg výstavy Klenot gotickej flámskej miniatúry – Kniha hodiniek Ilony Andrássyovej za zvýhodnenú cenu. Tešíme sa na Vás!

KARÁCSONYI JÓTÉKONYSÁGI PUNCS
Az arisztokraták főfeladataik közé a jótékonyság is hozzá tartozott. Ezt a hagyományt szeretnénk a SzNM – Betléri múzeumban is folytatni és így idén is megszervezzük a karácsonyi jótékonysági rendezvényüket, mellyel a dobsinai gyermekotthon lakóit támogatjuk. 2019. december 14-én, szombaton 16.00 órától a betléri kastély előtt a 4G énekcsoport karácsonyi énekeket ad elő. 13.00 és 15.30 között gyertyákat és karácsonyi díszeket gyárthatnak kis és felnőtt érdeklődők kreatív műhelyünkbe. A rendezvényen A flamand gótikus miniatúrák kincse – Andrássy Ilona hóráskönyve c. időszaki kiállításunkhoz készült katalógust vásárolhatnak meg kedvezményes áron. Szeretettel várjuk Önöket!

14. decembra 2019