Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

DNI SVÄTÉHO HUBERTA

7. septembra 2019 @ 8:30 - 20:00

Dni svätého Huberta
Dni svätého Huberta

O podujatí


Celoslovenské poľovnícke slávnosti
DNI SVÄTÉHO HUBERTA

Srdečne Vás pozývame na Celoslovenské poľovnícke slávnosti – Dni sv. Huberta, ktoré sa uskutočnia dňa 7.septembra (sobota) 2019 v areáli Slovenského národného múzea – Múzea Betliar.
Záštitu nad podujatím udelilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Okrem hlavného programu je pripravený aj ten sprievodný a to hlavne: súťaže o najkrajší nôž, poľovnícky šperk, naj brada, naj klobúk, či hádzanie flinty do žita. Návštevníci si taktiež budú môcť vyskúšať streľbu z luku, zapojiť sa do iniciatívy Hubertova kvapka krvi, zažiť atraktívny rybolov, a pozrieť si ukážky sokoliarskeho výcviku. Nezabudli sme ani na naše deti, pre ktoré bude pripravený náučný a zážitkový chodník s prezentáciou lesnej pedagogiky a iných zábavných atrakcií.

V rotunde pri vstupe a okolo veľkej fontány budú dokresľovať poľovnícke podujatie vystavené zaujímavé trofeje z Gemera a z okolia. Pri vstupe do Múzea bude pripravená galéria víťazných fotografií súťaže Zlatý jeleň Slávy Štochla, či Poľovníctvo vo fotografii. Nezabudli sme ani na poľovnícku kynológiu a pre milovníkov psov sme prichystali prezentáciu všetkých slovenských národných plemien psov, ktorej súčasťou budú aj špeciálne klubové výstavy Slovenského kopova, Slovenského hrubosrstého stavača, Tatranského duriča, Slovenského čuvača a Alpského jazvečíkovitého duriča. Taktiež je pripravený propagačný stánok nášho ďalšieho národného plemene Československého vlčiaka.

Vstupné do areálu kaštieľa:
Dospelí a mládež nad 15 rokov – 3 €
Dôchodcovia – 1 €
ZŤP a deti do 15 rokov – ZDARMA

Tešíme sa na Vás!


FOTOGALÉRIA


DNI SVÄTÉHO HUBERTA 2019

Podrobnosti

Dátum:
7. septembra 2019
Čas:
8:30 - 20:00
Udalosť Category:
Webstránka:
http://muzeumbetliar.sk/

Miesto udalosti

SNM – Múzeum Betliar
Kaštieľna 6
Betliar, 049 21 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
+421 58 798 31 18
Webstránka:
www.muzeumbetliar.sk

Organizátor

SNM – Múzeum Betliar
Telefón:
0918 686 634
Email:
judita.krajciova@snm.sk
Webstránka:
www.snm.sk