14. februára 2020 @ 17:00 - 18:30

POHĽAD ZBLÍZKA: ZAĽÚBENÁ DO GRÓFA
Milostné vzťahy a manželstvá v aristokratických kruhoch

V piatok 14. februára vás srdečne pozývame na komentovanú prehliadku kaštieľa s názvom Pohľad zblízka – Zaľúbená do grófa : Milostné vzťahy a manželstvá v aristokratických kruhoch, so začiatkom o 17.00. Ako to pri Pohľadoch zblízka býva, odborní zamestnanci múzea predstavia zaujímavé exponáty a dokumenty, ktoré súvisia s témou lásky, zásnub, svadby v aristokratických kruhoch a patrili medzi osobné predmety majiteľov betliarskeho kaštieľa. Na večernej prehliadke vás privítame s pohárom sektu a budete mať jedinečnú príležitosť odfotografovať sa na historickej sedacej súprave z 19. storočia s kvetinovou a valentínskou dekoráciou. A ak sa rozhodnete, že v tomto výnimočnom období požiadate svoju vyvolenú polovičku o ruku, môžete tak urobiť v krásnom prostredí kaštieľa za pomoci našich kolegov, ktorí vám pomôžu s realizáciou podľa vašich predstáv.
Rezervácia večernej komentovanej prehliadky na tel. čísle: 0918 686 634

KÖZELEBBRŐL: SZERELMES A GRÓFBA
Szerelmi kapcsolatok és házasságok az arisztokrata körökben

Pénteken, február 14-én, 17 órakor szeretettel meghívjuk Önöket a „Szerelmes a grófba : Szerelmi kapcsolatok és házasságok az arisztokrata körökben” című kastélylátogatásra. Múzeumunk szakmai dolgozói segítségével megismerhetik az arisztokrata családok szerelmi történeteit és olyan érdekes tárgyakat láthatnak, melyek a kastély tulajdonosainak személyes tárgyai közé tartoztak. Az esti kastélylátogatás folyamán egy pohár pezsgővel fogadjuk majd a látogatókat és lehetőségük lesz lefényképezkedni egy eredeti 19-ik századi ülőgarnitúrán is Bálint napi dekorációval. Hogyha ezen a napon szeretne megkérni kedvese kezét, megteheti ezt a betléri kastélyban és kollegáink szívesen segítséget nyújtanak ennek megszervezésében.
Belépő: 8€ felnőtteknek, 5€ kedvezményes
A kastélylátogatásra a következő telefonszámon lehet jelentkezni: 0918 686 634